„Dlaczego praca jako freelancer staje się coraz bardziej popularna?”

Grupy na facebooku skupiające freelancerów z dnia na dzień rosną w siłę, można również zaobserwować wzrost zleceń dla freelancerów oraz serwisów, na których tego typu zlecenia się znajdują. W czym tkwi sukces? Dlaczego praca jako wolny staje się tak bardzo popularna?
Musimy rozpatrzyć dwie kwestie – z punktu widzenia zleceniodawcy jak i samego freelancera.
Praca jako wolny strzelec daje Nam możliwość wyboru zlecenia, którego chcemy się podjąć, więc sami możemy zdecydować w jakiej tematyce chcemy pracować, dzięki czemu nasza praca jest dla nas przyjemnością. Nie możemy zapomnieć o tym, że jest to w większości przypadków praca w domu przy zleceniach online, co również jest dużym plusem.
Kolejną kwestią są pieniądze – zleceniodawcy coraz bardziej doceniają współprace z freelancerami, dlatego stawki z dnia na dzień stają się coraz większe. Wolny strzelec może sam sobie wybrać swojego pracodawce i w każdej chwili gdy współpraca przestanie być owocna po prostu ją zakończyć.
Z punktu widzenia zleceniodawcy on również może zdecydować z kim chce współpracować. Dzięki temu jest on w stanie wybrać osobę, która umiejętnościami będzie pasować najlepiej do powierzonego zadania. Tutaj tak samo pojawia się pojęcie pracy przez internet – zleceniodawca nie musi nigdzie jeździć aby omówić szczegóły zlecenia, wszystko odbywa się przy użyciu internetu.
Oczywiście są również i te gorsze strony dotyczącej pracy freelanerskiej ale o tym już w kolejnym wpisie…