„Freelancer – praca marzeń czy ciężki orzech do zgryzienia?

Freelancer (wolny strzelec) czyli rodzaj pracy, który z dnia na dzień staję się coraz bardziej popularny w Polsce. Praca w domu, zlecenia online i pieniądze, które nieustannie wpływają na konto. Jednak czy rzeczywiście tak pięknie wygląda praca wolnego strzelca? Czy może jest to tylko piękna obramówka, która pod swoją osłoną kryje zupełnie coś innego?
 
Mimo wielu stereotypów mówiących, że jedyną umiejętnością wolnego strzelca musi być chęć do pracy, każdy kto interesuję się tym tematem wie, że freelancera musi wyróżniać szereg dodatkowych umiejętności. Po pierwsze musi posiadać duże zaplecze wiedzy w tematach, w których się specjalizuję i rzetelne źródła dodatkowych informacji, z których – w razie potrzeby – korzysta.
 
Kolejną sprawą jest dobra organizacja pracy, chęć ciągłego poszerzania wiedzy i samodyscyplina. Pracując samodzielnie z domu, bez większego nadzoru freelancer musi być świadom, że jego zleceniodawca nie będzie na niego czekał w nieskończoność i musi zrealizować swoje zadanie w wyznaczonym terminie. Wolny strzelec musi być również osobą kreatywną, aby w jego pracę nie wkradała się rutyna.
 
Dzisiejszy internet jest przepełniony serwisami dla freelancerów, które oferują możliwość wykonywania zleceń dla programistów, grafików czy poszukujących osób, które napiszą tematyczne teksty na stronę czy bloga. Jeśli jesteś osobą posiadająca powyższe cechy i wysoce zdeterminowaną – śmiało możesz spróbować swoich sił w pracy jako wolny strzelec.”