Pomoc - Dla wykonawcy

Tworzenie profilu

Tworzenie profilu:

Tworząc swój własny profil zwiększasz swoje szanse na powodzenie w znalezieniu zlecenia, które najbardziej przypadnie Ci do gustu oraz byciu zauważonym przez pracodawcę! Nie zajmie Ci to więcej niż kilka minut. Aby dostać wymarzoną ofertę zrób co następuje:

1.       Wejdź w Rejestracja na górnym pasku strony, a następnie Zarejestruj.

2.       Wprowadź w puste pola swoje imię i nazwisko oraz pozostałe dane takie jak nazwę użytkownika, Twój adres e-mail, hasło oraz miejsce zamieszkania (kraj i miasto).

       Dołożyliśmy wszelkich starań, aby dane publikowane przez Ciebie były bezpieczne, ponieważ prywatność i ochrona danych osobowych jest dla nas bardzo ważna. Pamiętaj, aby nie podawać zbyt szczegółowych informacji takich jak dokładny adres zamieszkania, czy numer telefonu. Informacje te nie są  wymagane przez nasz system, aby jak najlepiej chronić Twoją prywatność i maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo korzystania z naszego serwisu.

3.       Jeżeli masz jakieś wątpliwości przy wprowadzaniu danych, pomocą służą Ci podpowiedzi w chmurkach pojawiające się po prawej stronie pola, gdy na nie klikniesz.

4.       Następnie otrzymasz na swój adres e-mail link aktywacyjny, w który należy kliknąć, aby aktywować konto. Gratulacje! Zostałeś właśnie pełnoprawnym użytkownikiem naszego serwisu i proces rejestracji zakończył się sukcesem. Zostaniesz przekierowany do strony logowania, aby móc uzupełnić swój profil i zacząć korzystać z własnego konta.

5.       Wskazanym etapem tworzenia własnego profilu jest dodanie swojego zdjęcia. Wejdź w pole dodaj zdjęcie, a następnie wybierz odpowiednie ze swojego komputera, prześlij i kliknij Zapisz.

Kiedy już Twoje konto jest aktywne, nadszedł czas na uzupełnienie Twojego profilu o bardziej szczegółowe informacje. Wypełnij pola odnośnie Twoich kwalifikacji oraz umiejętności, które ułatwią pracodawcy wysłanie propozycji odpowiedniej dla Ciebie oraz wyszukiwanie w bazie aktualnych ofert.

Wybór i edycja umiejętności

Wybór i edycja umiejętności:

Podanie własnych kwalifikacji i umiejętności umożliwia dokładne i sprawne przeszukiwanie bazy danych w poszukiwaniu odpowiedniej dla Ciebie oferty pracy. Aby wybrać własne umiejętności albo edytować wcześniejsze ustawienia, zrób co następuje:

1.       Zaloguj się na swój profil i wejdź w Ustawienia.

2.       Wybierz kategorie i podkategorie Twoich kwalifikacji, które będą widoczne dla pracodawcy i ułatwią mu odnalezienie Ciebie.

3.       Wpisz w pola opisane jako Twoje umiejętności nazwy czynności, które możesz wykonywać jako zleceniobiorca. Jeżeli nie jesteś pewien jak określić usługi, które możesz świadczyć, skorzystaj z rozwijającego się paska słów kluczy na dole okna, które pojawia się po kliknięciu na nie.

4.       Kliknij przycisk Zapisz. Już gotowe! Od teraz jesteś łatwy do odnalezienia przez zleceniodawcę i proces szukania zlecenia może przebiegać bardzo sprawnie.

 

Aby edytować podane wcześniej informacje o Twoich umiejętnościach, bądź uzupełnić Twój profil o nowe kompetencje, które chciałbyś opublikować, wykonaj co następuje:

1.       Zaloguj się na swój profil i wejdź w Ustawienia.

2.       Z paska opcji wybierz Edytuj Profil.

3.       Przy oknie z nazwą umiejętności, którą chcesz edytować kliknij przycisk Edytuj. Teraz wpisz nazwę określającą kompetencje lub skorzystaj z rozwijającego się na dole okna paska słów kluczy. Jeżeli chcesz dodać umiejętność, kliknij przycisk Dodaj i wpisz nazwę swoich określającą Twoje kompetencje lub skorzystaj z rozwijającego się na dole okna paska słów kluczy.

4.       Kliknij przycisk Zapisz. Już gotowe! Od teraz informacje o Twoich umiejętnościach są zaktualizowane i pomogą w jak najlepszym wyszukaniu odpowiedniej dla Ciebie oferty pracy.

Wyszukiwanie zleceń w serwisie

Wyszukiwanie zleceń w serwisie:

            Nie pozostało nic prostszego niż korzystanie z pełnego zakresu możliwości wyszukiwania ofert oferowanej przez nasz serwis. Możesz swobodnie wyszukiwać oferty pracy poprzez:

  1.      Wpisując słowo klucz w okno wyszukiwarki,
  2.      Przeglądając listę kategorii po prawej stronie,

By zawęzić kryteria wyszukiwania, masz do wyboru następujące opcje:

  1.      Typ zlecenia (stawka godzinowa lub za całe zlecenie),
  2.      Zlecenia promowane lub niepromowane,
  3.      Zlecenia lokalne lub online
  4.      Czas dodania zlecenia
  5.      Państwo
  6.      Miasto

 

Zaproszenia do projektów

Zaproszenia do projektów:

            Jako że posiadasz konto w serwisie i określiłeś swoje umiejętności oraz dziedzinę którą reprezentujesz, zleceniodawcy mogą w łatwy sposób Cię odnaleźć i tym samym – zaprosić do wykonania danego projektu.

W momencie gdy zleceniodawca wybierze właśnie Ciebie, zostaniesz poinformowany o tym drogą mailową. Jeżeli dane zlecenie spełnia Twoje oczekiwania, skontaktuj się ze zleceniodawcą lub po prostu przejdź do licytacji.

Ważnym jest, ażeby zadbać o swój profil wykonawcy i umieścić w nim jak najwięcej cennych informacji. Dzięki temu każdy zleceniodawca będzie miał wgląd do Twoich danych, co z pewnością przełoży się na jego decyzję.

UWAGA!

Jeżeli zostałeś zaproszony do danego projektu i z jakichś powodów uważasz że sam sobie możesz nie poradzić, możesz zaprosić do tego projektu innych wykonawców i pracować jako zespół.

Obsługa płatności

Nasz serwis obsługuje płatności ESCROW, więc możesz być spokojny o swoje transakcje. 

Poprostu upewnij się że zleceniodawca przelał środki do wirtualnego portfela i zabieraj się za robotę.

Dzięki tej usłudze będziesz otrzymywał wynagrodzenie, zgodnie z wczesniej ustalonym harmonogramem płatności.

Więcej informacji znajdziesz w kategorii " Obsługa Płatności " - w dziale Pomocy

Co to jest Harmonogram Płatności

Centrum sporów

Centrum sporów:

            Do centrum sporów możesz zgłosić jakiekolwiek nieprawidłowości związane z płatnościami, czy niewywiązaniem się pracodawcy z należących do niego zobowiązań. Zgłoszenie przez Ciebie sprawy jest rozpatrywane przez odpowiedni do tego organ nadzorczy, który wydaje opinię o jego zasadności. Należy również pamiętać, że zawsze możesz dojść do porozumienia z kontrahentem w sposób bezpośredni. Centrum sporów należy traktować jako ewentualność, jeżeli ten krok zawiedzie. Jeżeli jesteś uznany za poszkodowanego, otrzymujesz odpowiednią do rodzaju nieprawidłowości rekompensatę. Aby zgłosić nieprawidłowości związane z danym zleceniem należy wykonać co następuje:

1.       Wejść w swój profil – Projekty Aktywne  a następnie kliknąć przycisk Utwórz Spór.

2.       Utworzony spór otrzyma unikatowe ID

3.       By przejść do centrum sporów kliknij w Panelu użytkownika – centrum sporów

4.       Następnie kliknij na numer sporu

5.       Spróbuj załatwić sprawę polubownie, ewentualnie zgłoś ją do nas

Wystawianie opinii o zleceniodawcy

Wystawianie opinii zleceniodawcy:

Zawsze po skorzystaniu z oferty pracy danego zleceniodawcy możesz ocenić przebieg zlecenia oraz jakość współpracy. Jest to szczególnie pomocne innym użytkownikom, którzy sugerują się Twoja opinią w wyborze oferty zlecenia. Pamiętaj, że jeżeli nie jesteś zadowolony z współpracy, należy wyrazić się w sposób kulturalny, nie obrażający nikogo oraz niewulgarny. Opinie o niedozwolonej treści będą blokowane przez obsługę serwisu. 

Członkostwo i opłaty

Członkostwo i opłaty:

            Członkostwo w naszym serwisie oraz korzystanie z jego usług w zakresie posiadania własnego profilu jest darmowe. Jednakże oferujemy również opcje płatne. Wysokość opłaty jest zależna od stawki ustalonej przez serwis oraz czasu, przez który Twój profil ma być aktywny. Opłaty należy uiszczać w trybie comiesięcznym. Dzień miesiąca uiszczenia opłaty może zostać zmieniony przez użytkownika.

By zobaczyć opcje planów członkowskich, zaloguj się, przejdz do działu "Moje Finanse" > "Członkostwo".