Pomoc - dla zleceniodawcy

Jak dodawać zlecenia

Dodawanie Zlecenia

 

Aby dodać zlecenie, kliknij na przycisk (Dodaj Zlecenie) górnym menu strony.


Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta będziesz potrzebował dodatkowo uzupełnić dane potrzebne do założenia konta. Pola oznaczone *, sa obowiązkowe. Jeżeli podczas wypełniania będziesz miał jakieś pytania- popatrz na wskazówkę, która pojawi się po prawej stronie każdego pola i poda dodatkową informację. 

 


1. Wprowadź tytuł ogłoszenia.


2. Dodaj opis. Bądź tak szczegółowy jak to tylko możliwe, zawierając konkretne informacje na temat pracy której potrzebujesz, datę szacowanego rozpoczęcia oraz zakończenia zlecenia, nakładu pracy, jak również innych informacji określających dane zlecenie.

UWAGA!

Pamiętaj że wykonawca wykona dokładnie to, co jest zawarte w opisie!


3. Możesz załączyć do 5 plików (maksymalny rozmiar każdego pliku to 1MB), które w niektórych przypadkach pomogą zobrazować dane zlecenie i umożliwią kontrahentom dokładne przygotowanie się do zlecenia.

4. Wybierz kategorię i podkategorię, która najlepiej opisuje Twoja pracę i zestaw umiejętności, które wykonawca powinien posiadać . Możesz wybrać do 10 istotnych umiejętności, które wykonawca powinien posiadać.

Kiedy już wybierzesz umiejętności, Twoja praca będzie oznakowana słowami kluczowymi. Uczyni to ofertę bardziej przejrzystą dla wykwalifikowanego wykonawcy, który przeszukuje naszą bazę danych.

 

5. Wybierz stałe wynagrodzenie lub wynagrodzenie od ilości godzin pracy. Prace za stałe wynagrodzenie są najlepsze, kiedy masz dobrze zdefiniowany zakres i strukturę pracy. Jeżeli zakres pracy jest mniej pewny i wolałbyś pracować ze wykonawcą na bardziej elastycznych zasadach, wybierz wynagrodzenie za godziny pracy

6.  Zostaniesz również poproszony o wybranie swojego budżetu. Będziesz miał opcję do wyboru z predefiniowanych zakresów wysokości budżetu. Jeżeli żaden z nich Ci nie będzie odpowiadał, określ swój budżet w opisie zlecenia.

Po uzupełnieniu wszystkich niezbędnych informacji, kliknij przycisk (Dodaj) by podejrzeć swoje zlecenie, wprowadzić ewentualne poprawki, lub anulować.

 

Opis zlecenia - wytyczne

Przy dodawaniu zlecenia, opis staje się sprawą kluczową. To dzięki niemu wykonawca ma możliwosć wyceny swojej usługi, co za tym idzie - złożenia uczciwej oferty. 

Dla przykładu - dodając opis w stylu "Zlecę remont łazienki w Warszawie",  nie mówi zbyt wiele, ale dodając kilka szczegółów zlecenie zaczyna nabierać kształtów. 

Np. " Zlecę remont łaznienki w Warszawie, będzie do położenia 2m2 płytek na ścianie, 6m2 płytek podłoga, trzeba będzie zainstalować wannę + kabinę prysznicową + umywalkę i klozet, ściany trzeba będzie odmalować. Posiadam wszystkie produkty oraz farbę, niestety nie posiadam narzędzi." 

Bądź tak szczegółowy jak to tylko możliwe, zawierając konkretne informacje na temat pracy której potrzebujesz, datę szacowanego rozpoczęcia oraz zakończenia zlecenia, nakładu pracy, jak również innych informacji określających dane zlecenie.
UWAGA!
Pamiętaj że wykonawca wykona dokładnie to, co jest zawarte w opisie!

Zlecenia Prywatne

Chcesz by Twoje zlecenie zostało wykonane dyskretnie? lub zostało wykonane przez zaproszone osoby?

Nasz serwis - jako jedyny w Polsce, oferuje możliwośc publikowania prywatnych zleceń. 

Zlecenia nie różnią się niczym od zwykłych zleceń, z tym wyjątkiem że są niewidoczne dla gości oraz innych użytkowników. 

To Ty decydujesz kogo chcesz wybrać do pracy nad danym zleceniem - mogą to być zarejestrowani użytkownicy lub osoby z zewnątrz.

By wybrać dane osoby do pracy nad zleceniem, kliknij w panelu zleceń opcje -> Wybierz opcję -> Zaproś wykonawców z zewnątrz, lub -> wybierz zarejestrowanych użytkowników.

 

 

Zlecenia lokalne a zlecenia online

Nasz serwis oferuje możliwość dodawania zleceń lokalnych ( np. remonty, zlecenia budowalne etc.), oraz zleceń które mogą zostać wykonane zdalnie, jak prace copywriterskie, czy zlecenia IT.

Tę opcję zaznaczamy w formularzu tworzenia nowego zlecenia.

Promowanie zleceń

Masz pilne zlecenie? Potrzebujesz by zostało wykonane jak najszybciej? 

Zaznacz opcję "Promuj zlecenie" w momencie dodawania zlecenia, dzięki tej opcji Twoje zlecenie będzie wyróżnione, oraz będzie zawsze znajdować się na pierwszej pozycji w wynikach wyszukiwania. 

Ta opcja jest płatna.

Pracownia

"Pracownia" - to miejsce gdzie użytkownik ( w tym przypadku Zleceniodawca ), ma wgląd do tego co aktualnie dzieje się z jego zleceniem. 

Dzięki pracowni możesz w prosty sposób:

  • wysyłać wiadomości prywatne
  • przesyłać pliki w wielu formatach 
  • zarządzać płatnościami 
  • masz wgląd w historię płatności dla danego zlecenia

Uwaga! Dostęp do pracowni otrzymasz dopiero w momencie gdy wykonawca zgodzi się wykonać Twoje zlecenie.

Obsługa płatności

Nasz serwis obsługuje płatności ESCROW, więc możesz być spokojny o swoje zlecenia. 

Dzięki tej usłudze płacisz wykonawcy dopiero po zrealizowaniu zlecenia.

To Ty ustawiasz Harmonogram płatności dla wykonawcy i za pomocą kilku kliknięć przelewasz środki na jego konto.

Więcej informacji znajdziesz w kategorii " Obsługa Płatności " - w dziale Pomocy

Centrum sporów

Centeum Sporów to kolejne z narzędzi, które pozwoli zabezpieczyć Twoje finane przed nieuczciwymi wykonawcami bądź też tzw. partaczami.

Wiemy że w branży freelanerskiej znajduje się sporo osób chcących wykorzystać możliwość szybkiego i łatwego zarobku, chociaż by poprzez naciąganie zleceniodawców na zaliczki za jeszcze nie rozpoczętą pracę. 

Kolejnym problemem jest wykonanie zlecenia nie zgodnie z ogólnie przyjętymi standartami, bądź częściowe wykonanie pracy.

W takich bądź innych sytuacjach ( kiedy nie jesteś zadowolony w wykonania usługi ) - Ty jako zleceniodawca, możesz rozpocząć spór transakcyjny.

Pamiętaj że jest  to ostateczność i zawsze przed rozpoczęciem sporu należy spróbować skontaktować się z wykonawcą w celu wyjaśnienia sprawy.

Po więcej informacji odwiedź "Centrum Sporów" w dziale Pomocy.

Wystawianie opinii o wykonawcy

Wystawianie opinii zleceniodawcy:

Zawsze po skorzystaniu z usług danego wykonawcy możesz ocenić przebieg zlecenia oraz jakość współpracy.

Jest to szczególnie pomocne innym użytkownikom, którzy sugerują się Twoja opinią w wyborze danego wykonawcy.

Pamiętaj, że jeżeli nie jesteś zadowolony z współpracy, należy wyrazić się w sposób kulturalny, nie obrażający nikogo oraz niewulgarny. Opinie o niedozwolonej treści będą blokowane przez obsługę serwisu.